Windows 8 oczami programisty .NET (38. spotkanie ŚRGM)

Tydzień temu odbyło się 38. spotkanie Ślaskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Było to pierwsze po wakacjach (i po dłuższej przerwie) spotkanie naszej grupy. Na spotkaniu miałem przyjemność poprowadzić jedna sesję. Mój temat to Windows 8 oczami programisty .NET.

38 spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice

Spotkanie odbyło się jak zawsze w Kamsofcie. Przybyło całkiem sporo osób (30+ ludzi). Pojawiło się wiele znanych twarzy jak i kilka nowych. Tym razem nie było przegadanego wstępu, bo o czym tu mówić i tylko tracić czas. W dodatku trochę czasu straciliśmy na problemie pt. „gdzie jest pilot z rzutnika”, a gdy ten się znalazł, pojawił się kolejny problem „dlaczego nie ma obrazu na ekranie”. Ale i z tym sobie poradziliśmy i można było przejść do pierwszej sesji.

Windows 8 oczami programisty .NET

Wojciech Poniatowski, C# MVPPierwsza prezentacja to mój temat Windows 8 oczami programisty .NET. Moim celem było przedstawienie nowego systemu, nowej platformy w taki sposób, by osoba, która ma już jakiekolwiek doświadczenie z .NET Framework mogła się możliwie szybko odnaleźć w nowej rzeczywistości i zacząć development. Wydaje mi się, że rozwiałem też kilka mitów takich jak:

  • HTML5 + CSS + JS = koniec .NET
  • Nie mam tabletu, nie mogę tworzyć aplikacji dla Windows Store
  • Windows Runtime – nowy framework, znowu muszę się uczyć wszytkiego od nowa

Windows 8 oczami programisty .NET

Omówiłem ogólna koncepcje Windows Runtime (WinRT), nowe elementy .NET 4.5 (bardzo ogólnie), w szczególności async i await. Zahaczyłem o .NET for Windows Store Apps i na niestety zabrakło mi już czasu na Portable Class Library.

Marcin Szeliga, SQL Server MVPDruga sesję prowadził znany wszystkim Marcin Szeliga na temat Efektywnego przechowywania i przetwarzania dokumentów w SQL Server 2012. Niestety nie uczestniczyłem w sesji wiec tym samym nie mogę się na jej temat wypowiedzieć.

Materiały

Prezentacja i dema są dostępne na witrynie ŚRGM.