Jak naprawić slider w skórce Umbraco Umedia

Po zainstalowaniu Umbraco można wybrać jeden z 4 gotowych starter kitów (Simple, Blog, Personal lub Business), a następnie jeden z 4 skinów (Designit Green, Friendly Ghost, Sweetas lub Umedia).

Umbraco: Wybór skórki

Problem

Jak słusznie zauważył adam1762 coś jest nie tak ze sliderem, który występuje w skórce u.media. Po zainstalowaniu tej skórki, w zakładce Content pojawia się nowa gałąź Frontpage Sliders, w której są 4 elementy (slajdy).

Nowe elementy treści - slider

I niestety pomimo zmiany zawartości poszczególnych slajdów, zapisywaniu i publikowaniu, na stronie zawsze widzimy to samo (co fabryka dała). Ktoś dał ciała…

Przyczyna

Powodem takiego zachowania jest to, że autor skórki przygotował zły szablon (master page). Gdy zobaczymy zawartość pliku szablonu Homepage (Settings / Templates / Starterkit Master / Homepage), to okazuje się, że jest tam czysty, statyczny kod HTML, który co prawda wyświetla slider, ale nie jest on kompletnie powiązany z tym co znajduje się w sekcji Content.

Statyczny kod HTML slidera

Rozwiązanie

Na szczęście problem można łatwo i szybko rozwiązać. Autor przygotował makro XSLT, które generuje dobry slider, niestety zapomniał go użyć w szablonie.

Przechodzimy do szablonu dla Homepage i usuwamy całego DIV‚a o identyfikatorze slider, a w jego miejsce wstawiamy makro u.media Slider Images. Ostatecznie kod szablonu powinien wyglądać następująco:

<%@ Master Language="C#" MasterPageFile="~/masterpages/umbMaster.master" AutoEventWireup="true" %>

<asp:Content ContentPlaceHolderId="cp_top" runat="server">
    <umbraco:Macro Alias="umediaSliderImages" runat="server" />
</asp:Content>

<asp:Content ContentPlaceHolderID="cp_content" runat="server">
    <umbraco:item id="Item1" runat="server" field="bodyText"></umbraco:item>
</asp:Content>

P.S Makro możemy zobaczyć w sekcji Developer / XSLT Files / u.mediaSliderImages.xslt.

2 thoughts on “Jak naprawić slider w skórce Umbraco Umedia

  1. U nie to chyba wygląda inaczej. Skopiowałem fragment kodu i dalej to samo, oto kod:

    Niestety dalej nic nie idzie zrobić, mógłbyś tutaj, dać cały kod, tak aby usunąć całą treść z Homepage i wkleić zawartość z tej strony?

Możliwość komentowania jest wyłączona.