Windows Phone 7 na Twoim pulpicie

Zapewne sporo osób widziału już UI nowego Windows Phone 7. Jeśli spodobał Ci się styl nowej platformy będziesz musiał nieco poczekać na sam telefon. Ale za to już dzisiaj możesz sprawić, aby pulpit Twojego komputera wyglądał jak Windows Phone 7.

desc1 desc2

Od niedawna używam aplikacji Rainmeter, która pozwala na umieszczanie sporej liczby fajnych widżetów (poniżej Enigma, z defaultowymi ustawieniami).

Rainmeter - Enigma

 

Ale pare dni temu wpadłem na dodatek do Rainmeter, który stylizuje się na Windows Phone 7. Ponieważ WP7 jest teraz “trendy” postanowiłem zgłębić temat. Cała operacja jest dość prosta.

Rainmeter

Po pierwsze należy pobrać z sieci program Rainmeter. Jest to “silnik”, bez którego nie zrobimy nic. Obecnie Rainmeter jest dostępny w wersji 1.2 (32bit i 64 bit). Instalacja programu nie jest trudna. Wraz z programem dostajemy dwa style: Enigma oraz Gnometer. Ja wybrałem Enigmę podczas intalacji.

image image image image image

Po instalacji na naszym pulpicie pojawiają się 2 nowe paski. Nie mniej jednak nie interesuje nas to, bo docelowo chcemy aby nasz pulpit wyglądem przypominał Windows Phone 7. No więc następną czynnością jest pobranie Omnimo (a konkretnie Omnimo 2 for Rainmeter).

Omnimo

Ściągnij Omnimo 2 for Rainmeter i rozpakuj archiwum, a następnie otwórz plik Omnimo (ważne aby Rainmeter był wcześniej przynajmniej raz uruchomiony). Gdy na ekranie pojawi się okno instalacji Omnimo 2 wybierz opcję Express Intall.

image image image

Po zakończeniu instalacji Omnimo możesz wrócić na swój pulpit, a tam powinien Cię przywitać Windows Phone 7. Teraz pozostaje Ci pobawić się widżetami i dostosować pulpit do własnych potrzeb.

image image image