Silesian Code Camp

logo-small

Serdecznie zapraszam na konferencję 1st Silesian Code Camp (SCC). Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym okręgu. SCC zaplanowaliśmy na 11 września 2010. Pomysł wydaje mi się świetny, ponieważ jest to całodniowa, darmowa konferencja. Spotkaj się ze społecznością pasjonatów i profesjonalistów. Wysłuchaj świetnych prelegentów. Jeśli nie wybierasz się w tym roku na Microsoft Technology Summit (MTS), to SCC jest dla Ciebie. Oczywiście osoby, które będą na MTS również zapraszamy.

 

Prelegenci (szczegóły)

Zaprosiliśmy 5 prelegentów (w tym 3 MVP), którzy poprowadzą 4 niesamowite sesje. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo będzie ITPro, SQL i DEV.

  • Paula Januszkiewicz MVP (ITPro)
  • Szymon Kobalczyk MVP (DEV)
  • Marcin Szeliga MVP (SQL)
  • Daniel Dudek (DEV)
  • Szymon Pobiega (DEV)

Lokalizacja (szczegóły)

Konferencja odbędzie sie w Katowicach na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej (ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice)

Linki

 

Idea, czym jest Code Camp?

(pozwoliłem sobie przytoczyć opis ze strony Krakowskiego Code Campa)

Aby używać oficjalnej nazwy Code Camp należy spełniać następujące warunki:

1. Przez i dla społeczności

Organizowane spotkania w zamierzeniu mają być miejscem dla pasjonatów, w którym mogą nauczyć się nowych rzeczy od swoich kolegów. Temat spotkań musi dotyczyć technologii/wiedzy, którymi aktualnie interesuje się społeczność, i nie może być narzucany przez nikogo jak tylko samą społeczność.

2. Zawsze za darmo

Spotkania pod szyldem Code Camp są zawsze darmowe dla słuchaczy

3. Udostępnianie materiałów

Sukcesem spotkań Code Camp jest to że powstają na bazie wiedzy całej społeczności. Wszystkie materiały ze spotkań muszą zostać upublicznione kompletne (włączając kod źródłowy), w oryginalnej wersji i bez żadnych restrykcji. Jeżeli posiadasz materiały wykorzystane w prezentacji, którymi nie chcesz się dzielić, to Code Camp nie jest dla Ciebie.

4. Bez nawijania makaronu na uszy – czysty kod

Code Camp nierozerwalnie związany jest z demonstracją kodu. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to wróć do pkt. 1

5. Własność społeczności

Jednym z najważniejszych elementów Code Camp jest społeczność. Wszyscy są mile widziany na spotkaniu i każdy może zabrać głos bez żadnych zobowiązań finansowych lub innych.

6. Nigdy w czasie pracy

Musimy zrozumieć że wielu ludzi nie może rezygnować ze swoich obowiązków związanych z pracą po to aby wybrać się na szkolenia czy seminaria. Zaletą Code Camp jest to że spotkania odbywają się tylko w weekendy. Oryginalny manifest można znaleźć pod adresem Code Camp Manifesto.

Dlaczego Code Camp?

  • być zawsze na bieżąco z nowościami
  • promować  najnowsze rozwiązania informatyczne, proponowane przez RÓŻNE firmy
  • promować firmy i wszystkie organizacje o podobnych celach pro-społecznościowych
  • podnosić własne kwalifikacje, świadomi własnych ułomności
  • połączyć siły wokół idei kolaboracji i networkingu podejmować nowe projekty
Reklamy