24. Spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice

logo_laczone14

Kolejne spotkanie za nami. Niestety coraz to bardziej zastanawiam się czy jest sens tytułować spotkania ŚRGM i PLSSUG, gdyż na ostatnim spotkaniu z PLSSUG był tylko Marcin Szeliga. Ale ponieważ był jednocześnie prelegentem, to można powiedzieć że nikogo z SQL’owców nie było. Może to wakacje, a może nie, ale frekwencja zaczyna bardzo martwić.

Spotkanie było pierwszym od marca. W kwietniu i maju nie organizowaliśmy spotkań, ze względu na organizowane w tych miesiącach April 2010 RoadShow i konferencję Visual Studio 2010 Community Launch.

Wstęp poprowadziłem wspólnie z Danielem Dudkiem i Dawidem Wachowiakiem (pozostałymi liderami naszej grupy). Po podsumowaniu minionych wydarzeń i zapowiedzeniu zbliżających się imprez, rozpoczęła się pierwsza sesja.

 

image Marcin Szeliga poprowadził sesję pod tytułem Zabawy z indeksami (część II). Była to kontynuacja sesji Damiana Widery z poprzedniego spotkania. Pierwotnie miał ją prowadzić Damian, ale sprawy się tak potoczyły, że Marcin go zastąpił. Marcina nie trzeba przedstawiać. Tak jak pierwsza, tak i druga część bardzo mi się podobały. Często zapominamy (my – programiści) jak to jest z tymi indeksami, kiedy są potrzebne, a kiedy nie należy ich używać.

 

imageDruga część spotkania zdominowały kontrolki firmy Nevron. Mariusz Mol przedstawił temat Nevron diagram – szybka wizualizacja danych. Nie jestem pewien czy to była pierwsza sesja Mariusza w naszej grupie. Na pewno pierwsza, na której byłem. Nie liczę prezentacji na Study Group z zeszłego roku. Mariusz od 1999 roku pasjonuje się technologiami firmy Microsoft. Co ciekawe od samego początku zainteresował sie Visual Basic’iem. Pracuje w firmie swojej żony i wykłada informatykę na WSB w Chorzowie. Mam nadzieję, że Mariusz się nie obraził za zdjęcie, które przygotowałem do jego zapowiedzi i tu na blogu (zdjęcie jest fotomontażem).

Sesja bardzo fajna. Dema zadziałały. Szkoda, że nie było więcej przykładów pisanych na żywo, ale zdaję sobie sprawę, że w ciągu godziny nie da się wszystkiego pokazać. Mariusz pokazał, że kontrolki (diagramy) firmy Nevron to potężne narzędzie i warto się zastanowić nad ich zakupem (oczywiście jeśli jest potrzeba tego typu prezentacji w naszej aplikacji).

 

Na koniec rozlosowaliśmy kilka książek oraz 3 licencje (Nevron – full wypas, DevExpress – Core Rush oraz ReSharper)

Następne spotkanie w lipcu.

1 thought on “24. Spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.