19. Spotlanie ŚRGM i PLSSUG

logo_laczone14

Właśnie jestem po kolejnym “zlocie” śląskich geeków 😉 Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości ZETO.

Niestety odbyła się tylko 1 sesja, gdyż Jacek Pytowski nie mógł być obecnym.

tomek_wisniewski_cartoon Pierwszą część spotkania poprowadził Tomasz Wiśniewski i ogólnie rozmawialiśmy o sprawach organizacyjnych. Po nowym roku będziemy mieć więcej spotkań (DEV/SQL i ITPro/SQL) oraz wprowadzimy tzw. zapasowego prelegenta na wypadek “awarii” jednego z tych “głównych”. Są też plany z uruchomieniem kolejnego Studu Group (tym razem w formie Virtual Study Group). Aha.. i musze się przygotować na grudzień :> bo będę prowadzić sesję na 21. spotkaniu.

 

jakub_plusczok Drugą część spotkaniu to już właściwa sesja. Jakub Plusczok wprowadził nas w świat Live Mesh’a. Trailer do tej sesji mieliśmy okazję poznać na wcześniejszym spotkaniu w ramach mini konkursu Speaker Idol. Jego 5 minutowa sesja spodobał się również na MTS’ie gdzie dostał się do szcześliwej 10 i mógł się zaprezentować ponownie. Teraz powrócił z pełną sesją na temat usługi Microsoft Live Mesh. Sesje oceniam bardzo wysoko. Jakub się wyluzował i oswobodził jako prowadzący (wniosku wyciągnięte z SI), a dodatkowo sam temat Live Mesha był na tyle ciekawe, że całość wypadła super. Sam po tej sesji stałem się użytkownikiem tej usługi, co oznacza, że zaciekawił i spowodował, że na pewno sporo osób wypróbuje, a kilka zacznie stale używać (tym bardziej, że usługa jest darmowa).

Spotkanie jak zwykle fajne. Nie mogę się doczekać kolejnego, gdzie Jacek pokaże co może pójść źle w Linq, a Łukasz Foks opowie conieco o BranchCache w Windows 7.