CodeCamp 2.0 – Dzień drugi

CodeCampKrakow[17]Niedziela była poświęcona ścieżce SQL’owej. Niestety zasmuciła mnie trochę ilość ludzi, którza przyjechała na dzień SQL’a. Sala wręcz świeciła pustkami. Pierwszego dnia o 8:30 ustawiła się długa kolejna do rejestracji, dzisiaj zupełnie odwrotnie.

Nastąpiła mała zmiana w agendzie, bowiem została zmieniona pierwotna kolejność sesji, które zostały na dzisiaj przygotowane. Pierwsza i ostatnia zamieniły się miejscami. Powodem był Łukasz Grala. Zapewne miał trudności z przybyciem na godzinę 9:00.

 

TobiaszKoprowski Tak więc pierwszą sesję poprowadził Tobiasz Koprowski prezentując temat Wprowadzenie do Spatial Data w SQL Server 2008, czyli po prostu GIS wg Microsoftu. Zasadniczo chodzi o wprowadzenie typów geograficznych i geodezyjnych. Niestety sesję oceniam nisko. Miały na to wpływ problemy prelegenta ze sprzętem, ale też to, że nie potrafił zabardzo pociągnąć tej sesji. A szkoda. Jak pracowałem w HSL i Winuel, to koledzy robili aplikacje GISowe i jest to bardzo ciekawe zagadnienie. Niestety, dla kogoś kto się wcześniej nie spotkał z tym, na pewno po tej sesji nie będzie miał ochoty zgłębić tematu.

 

pp Drugą sesję prowadził znakomity Paweł Potasiński (MVP). Jego temat to Błogosławieństwa i przekleństwa procedur składowanych. Od razu poziom dnia się znacznie podwyższył. Paweł na początku swojego wykładu od razu zaznaczył, że nie ma zamiaru tutaj nikogo namawiać do niczego. Raczej chce zasygnalizować pewne rzeczy, a to jakie się wyciągnie wnioski i co się dalej z tym zrobi to inna kwestia. Skupialiśmy się na tym co baza cache’uje, jak są tworzone plany wykonania i ile ich się tworzy. A także kilka innych aspektów. Na tej sesji zostało rozdanych parę koszulek, m. in. mnie się udało jedną zdobyć. Całość oceniam bardzo dobrze. Paweł umie bardzo fajnie prowadzić, nie nudzi, jest trochę humoru. Wszystko to co wg mnie powinna zawierać prezentacja.

 

Po drugiej sesji nastąpiła godzinna przerwa i tak jak pierwszego dnia została podana pizza. Wtedy też znalazł się czas, żeby co nieco pogadać z ludźmi z grupy, którzy przybyli dzisiaj do Krakowa. Przy okazji można było też poznać parę nowych osób.

 

mpilecki Po przerwie, z pełnymi brzuchami wszyscy się udali na sesję Macieja Pileckiego (MVP) i temat Funkcje zdefiniowane przez użytkownika w SQL Server – Dobre, Złe, Brzydkie. Ta sesja jest mi doskonale znana, gdyż miałem przyjemność wysłuchania jej na 15. Spotkaniu ŚRGM i PLSSUG. Oczywiście nie muszę pisać, że sesja była bardzo dobra. Maciek jest mega świetny w tym co robi i kapitalnie prowadzi swoje sesje. Aczkolwiek, bardziej mi się podobała jego sesja na naszej grupie. Więcej humoru było, większa interakcja. Żeby się nie rozpisywać, to sesja Macieja omawiała różniece między funcjami skalarnymi, tabelaryczne i funkcjami multi-statement. Pokazywał też sporo przykładów, dla których nie należy się zdawać na informacje w statystykach I/O oraz na planach wykonania, gdyż w pewnych przypadkach, nie informują o wszytkim. Należy w tym celu używać SQL Server Profiler’a.

 

dwidera Damian Widera (MVP) Jak złapać do tej pory nieuchwytne? Rozszerzone zdarzenia w SQL Server 2008

 

LukaszGrala Na koniec Łukasz Grala z Poznania i temat Język MDX czy DMX?

 

Z tego co się dowiedziałem od organizatorów, to oficjalne materiały photo z konferencji powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Natomiast co do filmów, to gorzej. Filmy będą dostępe później, ale nie wiadomo dokladnie kiedy. Materiał zajmuje 80 GB i zamin trafi do sieci wymaga obróbki. Trzeba cierpliwie czekać.

Podsumowując. CodeCamp 2.0 w Krakowie oceniam bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż w Warszawie (choć Warszawa zła nie była), no i bliżej z Katowic. Co prawda  był to weekend, a jestem bardziej zmęczony po powrocie do domu, niż jak wyjeżdżałem z niego, ale warto było. Cieszę się, że trochę ludzi z grupy pojechało, dzięki czemu nie było nudno w trakcie i między sesjami. Materiał prezentowany może nie trafił we mnie w 100%, ale zawsze rozszerza horyzonty. W każdym razie w przyszłym roku na CodeCamp 3.0 na pewno się wybiorę.

1 thought on “CodeCamp 2.0 – Dzień drugi

  1. Zamiana sesji (o godzinie 1szej nad ranem) z Łukaszem spowodowało, że cały plan jej prowadzenie się posypał, a moje zdenerwowanie powiększył fakt wysypania się wcześniej przygotowanej maszyny wirtualnej. Jednak fakt ze nikt nie rzucił pomidorem (może ze względu na ochronę sali) napawa mnie pewnym [[malutkim]] optymizmem. Dzęki za konstruktywną krytykę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.