16. Spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice

logo_laczone Dzisiaj odbyło się 16. Spotkanie Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft i Polish SQL Server User Group. Spotkanie odbyło się tym razem nie w WSB w Chorzowie lecz w siedzibie firmy ZETO Katowice. Spotkania grupy już wcześniej się tam odbywały, ale dla mnie była to pierwsza wizyta w tej lokalizacji.

Tradycyjnie mieliśmy przyjemność wysłuchania dwóch sesji.

microsoft_silverlight_c Na pierwszy front poszedł Marcin Kruszyński opowiadając o Szybkim tworzeniu aplikacji biznesowych: .NET RIA Services & Silverlight 3 (poziom 300). Marcin jest członkiem Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Technologia .NET RIA Services oficjalnie pojawi się nie wcześniej niż w .NET 4.0, a zapowiada się całkiem nieźle. Tworzenie aplikacji przy minimalnym kodowaniu. Ogólnie mało czasu dużo wiedzy do przekazania. Efekt –> lekki ból głowy ;-).

ReSharper-8x6 Drugą część spotkania opanował ReSharper Tips & Triks. Bartosz Strutyński jest członkiem ŚRGM, pracuje w LGBS (mam wrażenie, że co druga osoba z grupy pracuje w tej samej firmie) i jest programistą zorientowanym na .NET. W reszłym roku skończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Była to pierwsza sesja Bartka. Wiemy też, że bardzo mu zależało na poprowadzeniu tego tematu, gdyż dzięki temu automatycznie stał się posiadaczem licencji na ReSharpera (za free). Dodatkowo na koniec całego spotkania rozlosowana została jeszcze jedna licencja.

Obie sesje były na dobrym poziomie. Marcina tematyka była dość skomplikowana, ale idea fajna. Bartek mówił o rzeczach teraźniejszych i praktycznych. Jak tylko się dowiem więcej na temat licencji ReSharpera w przypadku, gdy kilku developerów pracuje na pulpicie zdalnym, będę propagował wdrożenie ReSharpera w BSI.

Jak wcześniej wspomniałem pod koniec spotkania rozlosowana została licencja na ReSharpera. Rozlosowana została kontrolka Nevron Chart for .NET Lite oraz 3 książki i czerwcowy NEXT.